İzmir Kınık Bağımlılık Terapi Eğitimi ve Sertifikası

İzmir Kınık Bağımlılık Terapisi Sertifika Eğitimi Teknoloji, Alkol, Madde Bağımlılık Terapi Sertifikalandırma Programı

DİKKAT! BU BİR SERTİFİKA EĞİTİMİ PROGRAMIDIR. KURUMUMUZ TEDAVİ MERKEZİ DEĞİLDİR.

Tıp ve Psikoterapi dünyasında yüzyıllardır bağımlılıkların giderilmesi için farklı farklı tedavi yöntemleri kullanılmıştır, eski çağlardan günümüze hastalıkların ve bağımlılıkların iyileştirilmesi ile verilen mücadelede en bilindik yöntemlerin başında ilaç tedavisi olmuştur. Artık yakın çağ ve günümüzde ilaç tedavisinden çok alternatif yöntemler denenmeye başlanmış, ve bu farklı yöntemler hem fiziksel hemde ruhsal hastalıkların giderilmesinde etkinliği kanıtlanmıştır. İnsanlar doktora gidip ilaç tedavisine başlamadan önce mutlaka evde hastalıklarını atlatacakları alternatif yöntemler denemeye başladılar, Aynı şekilde ilaçsız geçmez dediğimiz bir çok ruhsal rahatsızlıklarda Psikoterapi yöntemleri ile giderilmeye başlandılar.

Örneğin Çocuklarda Telefon, Tablet, Bilgisayar bağımlılığı; Günümüzde artık anne babalar çocuklarına yemek yedirirken mutlaka telefondan bir çizgi film açarak yada haraketli bir müzik dinleterek çocuklarına yemek yediriyorlar, çocuk biraz büyüyünce telefonu elinden bırakamıyor. Elden düşmeyen telefon-tabletler de bir süre sonra çocuklarda kalıcı psikolojik yada mental problemlere neden olabiliyor.

Çocuklarda, Ergenlerde ve Yetişkinlerde Bağımlılıkların giderilmesi, bağımlılıklara son verilmesi için en büyük yöntemlerin başında Bağımlılık Psikoterapisi Gelmektedir. Psikoterapi Eğitimleri bağımlılık terapisi eğitimi daha çok, psikolog, psikoterapist, aile danışmanlarına yönelik hazırlanmış kaliteli bir eğitim programıdır.

 

Bağımlılık Terapisi Sertifika Eğitiminin Konu Başlıkları:

Bağımlılık nedir
Bağımlılığın nedenleri
Bağımlılık kuramları
Bağımlılık çeşitleri-sigara ve tütün bağımlılığı
Sigara ve tütün bağımlılığı sertifika eğitimi
Alkol bağımlılığı
Alkol bağımlılığı sertifika eğitimi
Madde bağımlılığı
Madde çeşitleri
Madde bağımlılığı alt kültürü
Madde bağımlılığı sertifika eğitimi
Kumar bağımlılığı
Kumar bağımlılığı sertifika eğitimi
Yeme bağımlılığı
Yeme bağımlılığı sertifika eğitimi
Alışveriş bağımlılığı

davranışsal bağımlılık

Teknoloji bağımlılığı

Teknoloji bağımlılığının tedavisi süreci.

Bağımlılık Seans Uygulamaları Sertifika Eğitimi DERS 1

Bağımlılık Seans Uygulamaları Sertifika Eğitimi DERS 2

Bağımlılık Seans Uygulamaları Sertifika Eğitimi DERS 3

Bağımlılık Seans Uygulamaları Sertifika Eğitimi DERS 4

Bağımlılık Seans Uygulamaları Sertifika Eğitimi DERS 5

 

Bağımlılık Terapi Sertifika Eğitimi Hakkında

Bağımlılık terapisi, bağımlı olan kişilerin tedavi edilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Bağımlılık terapisi eğitimi alan kişiler, bağımlılık tedavisi konusunda bilgi ve beceri sahibi olurlar. Bu yazıda, bağımlılık terapi sertifika eğitimi hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Bağımlılık Terapi Sertifika Eğitimi Nedir?

Bağımlılık terapi sertifika eğitimi, bağımlılık tedavisinde kullanılan yöntemleri öğrenmek isteyenler için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı, bağımlılık terapisti olmak isteyenler, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve sağlık çalışanları gibi kişilere yöneliktir.

Bağımlılık Terapi Sertifika Eğitimi Programında Neler Var?

Bağımlılık terapi sertifika eğitimi programında, bağımlılık tedavisinde kullanılan yöntemler, tedavi süreci, danışmanlık becerileri, psikolojik danışmanlık teknikleri, grup terapisi, bireysel terapi, aile terapisi, madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konuları ele alınır. Ayrıca, bağımlılık terapisi için gerekli olan etik, yasal ve mesleki konular da ele alınır.

Bağımlılık Terapi Sertifikası Nasıl Alınır?

Bağımlılık terapi sertifikası almak için, öncelikle bir eğitim programına kayıt olmak gerekmektedir. Eğitim programı tamamlandıktan sonra, sertifika sınavına girilir. Sertifika sınavı başarıyla geçildiğinde, bağımlılık terapi sertifikası alınabilir.

Bağımlılık Terapi Sertifikası Kimlere Verilir?

Bağımlılık terapi sertifikası, bağımlılık terapi sertifika eğitimini tamamlayan ve sertifika sınavını başarıyla geçen kişilere verilir. Bu sertifika, bağımlılık tedavisi konusunda bilgi ve beceri sahibi olan kişilerin mesleki gelişimine katkı sağlar. Bağımlılık terapi sertifika eğitimi, bağımlılık tedavisinde görev alan kişilerin mesleki gelişimine katkı sağlayan önemli bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı sayesinde, bağımlılık tedavisi konusunda bilgi ve beceri sahibi olan kişiler, bağımlı olan kişilerin hayatını değiştirebilir ve onlara yardımcı olabilirler.

 

.       Bağımlılık Terapisi Sertifika Eğitiminin süresi: 30 gün / 80 saat

  1. Eğitim şekli: uzaktan eğitim sistemi ile A-senkron video ve dokumanlar üzerinden gerçekleşir.
  2. Katılımcı sayısı: 15
  3. Sınav şekli ve türü: Çoktan seçmeli sınav olup, uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.
  4. Sınavın soru sayısı: 20
  5. Sınav hakkı: Tüm kursiyerlerimiz 5 kez sınav hakkına sahiptir. Sınav ücreti alınmaz.
  6. Sertifika sınavı başarı puanı: Sınavda Başarılı Olmak İçin En Az 50 Almak Gerekir.

 

BAĞIMLILIK TERAPİSİ SERTİFİKA EĞİTİMİNE KATILMAK İÇİN

0(542) 204 61 82

Yorum Yazın...