Online Eğitim ile Aile Terapisti Nasıl Olunur?

Aile dediğimiz kavram için toplumun en küçük yapı taşı diyebiliriz. Aile terapisti nedir, bireylerde gelişim sağlamak amacıyla aileler arasında bir çalışmanın yürütüldüğü psikoterapi dalında terapistler yetiştirilmek üzere verilen eğitim programıdır. İnsanların kendileri ile diğer insanlar arasında kurdukları ilişkiler ruh sağlığı ve duygusal doyumları için çok önemlidir. Evli çiftlerin aralarında kurdukları sağlıklı ilişkiler çevrelerine de yansır. Ruhen sağlıklı olan ebeveynler tarafından yetiştirilen çocukların da ruhen sağlıklı bireyler olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Aile Terapisti nasıl olunur sizlere aşağıda kısaca bilgisini verelim.

Aile Terapisi Eğitimi ile ailelere dokunacak ikili ilişkilerini sağlıklı bir şekilde yönetebilecek danışmanlar yetiştirilmek amaçlanmaktadır. Ülkemizde aile terapistleri günden güne artan büyük öneme sahip olmaktadırlar. Çiftler yaşamış olduğu zorlu süreci ancak profesyonel bir yardım alarak aşabilmektedirler. Aile terapistlerinin çiftlere yaklaşımları objektif bir şekilde olması ve bireyleri aynı oranda dinlemesi önemlidir. Çiftlerin yaşamış oldukları durumu yorumsuz bir şekilde dinleyerek mesleğinin kendisine vermiş olduğu yetki kadarı ile yaklaşmaları gerekmektedir.

Aile Terapisti Nasıl Olunur dediğimizde Terapi Eğitimi ile üniversitenin iş birliği ile verilen Aile Terapisi Sertifika Programı online bir şekilde verilmektedir. Eğitim sürecini canlı eğitimlerle destekleyerek kursiyerlerin hocalar ile soru-cevap şeklinde ilerletebilecekleri bir eğitim süreci oluşturulmaktadır. Diledikleri zaman dilimlerinde eğitim programlarına rahatlıkla giriş sağlayabilecek olan kursiyerlerimiz daha verimli bir süreç geçirebilmektedirler. Eğitimlerin sonunda girecekleri online sistem üzerinde ki sınavı çoktan seçmeli olması ile birlikte 5 defa sınava girmek hakkı tanımlanmaktadır. İlkinde başarı gösteren kursiyerlerimizin notları üniversitemize iletilerek sertifikasyon işlemleri başlatılmaktadır.2 hafta içerisinde e devletinde görünmekte ve 3 hafta içerisinde fiili sertifika gönderimi sağlanmaktadır. Almış oldukları Aile Terapisi Sertifikası ile terapist yolunda resmi olarak ilk adımlarını atmış olmaktadırlar.Aile Terapisti Nasıl Olunur Terapi Eğitimi sizlere sunmaktadır.

Aile Terapistin Taşıması Gereken Özellikler

 • Bir aile terapisti her zaman bütünü görebilmelidir
 • Sistemi sorgulayabilmeli
 • Çiftlere yaklaşımları objektif olmalı
 • Terapi sürecinde neden-sonuç ilişkisini benimsemeli
 • Danışanlarına değer vermeli
 • Her zaman şeffaf ve kapsayıcı olmalıdır
 • Okumayı ve araştırmayı sevmeli
 • Her zaman kendini geliştirmeli
 • Danışanları için en doğru kararı vermekten çekinmemeli
 • Danışan danışman ilişkisini koruyabilmeli ve gizliliği sürdürmeleri gerekmektedir
 • Söylediği her kelimenin danışanında etki yaratacağını unutmamalıdır

Terapi Eğitimi sitemiz üzerinden Aile Terapisi Eğitimi  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 535 476 37 12 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi Uzmanlığı Eğitimi

Yorum Yazın...