Wısc- R Eğitimi Nereden Alınır ?

Wısc-r, Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği’nin kısaltmasıdır. Wısc- r eğitimi ise 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocuklara uygulanan zeka testinin uygulanması için alınan kurstur.  Wısc- r eğitimi alırken çocuklara bireysel zekayı ölçen araçlarının nasıl uygulanacağı öğretilir. Çocuklarda akıl yürütme ve zeka becerilerini ölçmek için kullanılan bu test doğru şekilde uygulanmalıdır. Doğru uygulanmadığı sürece elde edilecek bulgularda da sorun çıkacaktır.

1 saat ile 1.5 saat çocuğun bireysel yeteneğini ölçmek için test uygulanır. Çocuğun yaşıtları baz alınarak karşılaştırma yapılır. Böylece yaşıtlarına nazaran zeka durumu tespit edilir. Wısc- r eğitimi verilirken çocuğun sözel ve performans yönünden nasıl inceleneceği özellikle işlenir. Toplamda 5 ana test olup 6 adet test grubu vardır. Alt test sayısı fazla olan ölçeklerde sapma yüzdesinin düşürülmesi amaçlanır. Wısc- r eğitimi alınırken alt test gruplarında nelere dikkat edileceği de öğrenilir. Wısc- r eğitimi verilirken çocuğun bireysel olarak nasıl teste tabi tutulacağı hakkında bilginiz olur. Bu bilgiler ışığında birçok kurumda Wısc- r zeka testi uygulanabilir.

Wısc- r eğitimi alacaksanız en iyi eğitim merkezi bulmakta fayda var. Uygulanacak testlerin güvenilirliği uygulayan kişinin uzmanlığı ile de yakından ilgilidir. Wısc- r zeka testi eğitimi alırken öncelikli olarak süpervizyon ve uygulama eğitimleri fazla olan kurs merkezlerine bakmalısınız. Online Wısc- r eğitimi veren kurs merkezleri de çok iyi eğitim şartlarına sahiptir. Ancak bunlar içerisinde de devlet üniversitesi onaylı sertifika sunanların sayısı sınırlıdır. Ömür Boyu Eğitim, en iyi Wısc- r eğitimi veren kurumlar arasındadır. Sertifika kalitesi tartışılmaz derecede iyidir. Dersler online olsa da yüz yüze eğitimle yarışacak seviyededir. Bulunduğunuz yerden kalkıp kurs merkezine gitmeniz gerekmediğinden o zamanı eğitiminize ayırırsınız. Devlet üniversitesi onaylı wısc- r zeka testi sertifikası da verdiğinden alabileceğiniz en iyi sertifika programıdır.

Wısc- r eğitimi aldığınız zaman birçok kurumda testin uygulayıcısı olarak sertifikanız ile çalışırsınız. Kontenjan dolmadan Wısc- r eğitimi almak için kurs merkezi ile görüşün. Size profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti de verilir.

 

Yorum Yazın...